THEPOWERGAME
![](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2021/08/5150180-1-910x521.jpg)
Τηλεφωνική επικοινωνία είχαν τη Δευτέρα η Πρόεδρος της Δημοκρατίας και ο Πρόεδρος της Κυπριακής Δημοκρατίας, στη διάρκεια της οποίας ο Ν. Αναστασιάδης εξέφρασε στην Κ. Σακελλαροπούλου «τη συμπαράσταση του κυπριακού λαού για τη δοκιμασία της χώρας μας από τα πολλαπλά μέτωπα των πυρκαγιών».
Η Κ. Σακελλαροπούλου, από την πλευρά της, ευχαρίστησε θερμά τον κ. Αναστασιάδη «για τη στήριξη και τη βοήθεια που απέστειλε η αδελφή Κύπρος».